LED lambaların doğrusal akışı, aydınlatılan alana doğrudan ışık alınmasını sağlayarak, tek tip aydınlatmayı büyük ölçüde artırır ve ışık kaynakları arasında aydınlatılamayan karanlık alanları azaltır. Sonuç olarak , yayılan ışık optimum şekilde kullanılır ve enerji tüketimi ve ışık kirliliği azaltılır.

Neden LED Aydınlatma?

Yüksek Enerji Tasarrufları

Yüksek güçlü LED ışık kaynakları son derece verimlidir; konvansiyonel akkor ampüller ve sodyum/civa lambalarına kıyasla %50 ila % 80 enerji tasarruflu lambalara kıyasla %10 ila % 20 daha fazla tasarruf sağlarlar.

Minimum Bakım Maliyeti

Uzun kullanım ömürlerine bağlı olarak, LED lambalar sürekli hizmet kesintisinin önlenmesine, hasar ve değiştirme gerekliliğinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur ve bakımdan kaynaklanacak harcamaları azaltarak tasarruf sağlar. LED lambalar köprüler, çok yüksek binalar, fabrika aydınlatmaları gibi aydınlatma sistemlerinin kurulum ve bakımının karmaşık ve pahalı olduğu uygulamlarda veya güvenlik aydınlatmalarında son derece pratiktir.

Uzun Ömürlü

LED lambalar 50.000 saatten uzun kullanım ömrüne sahiptir, bu da  günde ortalama 8 saat kullanılan bir lambanın ömrünün 17 yıl olması anlamına gelir.

Güvenli Kurulum ve Çalıştırma

LED lambalar düşük gerilimle (< 32 V) çalışır ve minimum ısı üretir dolayısı ile kurulumu ve çalışması sırasında kullanıcılar için oldukça güvenlidir.


Mekanik Direnç

LED lambalar sıcaklıktaki büyük değişimler ve titreşime daha dayanıklıdırlar dolayısı ile LED uygulamaları ile kullanımda kesinti olmaz. LED lambalar kırılgan değildir ve parçalanmaları oldukça zordur, bu özellik LED lambaların diğer tüm konvansiyonel lambalardan, akkor elektrik ampüllerinden, flüorasan ve yüksek yoğunluklu lambalardan ayırır.