Ege Özgür Makina’da Enerji Verimliliğini Artırıcı LED Armatür Uygulaması Yapıldı

/, Referanslar/Ege Özgür Makina’da Enerji Verimliliğini Artırıcı LED Armatür Uygulaması Yapıldı

Ege Özgür Makina’da Enerji Verimliliğini Artırıcı LED Armatür Uygulaması Yapıldı

LED lambalar aydınlatılacak olan alana doğrusal ışık sağlayarak tek tip aydınlatmayı büyük ölçüde artırır ve ışık kaynakları arasında aydınlatılamayan karanlık alanları azaltır. LED lambaların aydınlatma verimliliği, enerji tasarruflu lambalardan (CFL) veya geleneksel olarak sokak aydınlatmalarında kullanılan yüksek basınçlı sodyum lambalardan (HPS) daha yüksektir. LED lambalar eski akkor lambalara oranla 8 kat daha fazla parlaklık saplarlar.

LED lambalar 50.000 saatten fazla kullanım ömrüne sahiptirler yani günde ortalama 8 saat kullanılan bir LED lambanın ömrü 17 yıldır. LED lambalar uzun kullanım ömürlerine sahip oldukları için kesintisiz aydınlatma sağlayarak değiştirme gerekliliğinin ortadan kaldırıp bakım maliyetlerini azaltır.

LED lambalar köprü, tünel, fabrika gibi yapı türlerinde aydınlatma sistemlerinin kurulum ve bakımının karmaşık ve pahalı olduğu uygulamalarda tercih edilir. LED lambalar düşük gerilim ile çalışır ve minimum ısı üretirler; dolayısı ile kurulumu ve çalışması esnasında kullanıcılar için oldukça güvenlidirler.

 

2018-07-02T15:23:00+00:00 27 10 2011|Haberler, Referanslar|