Konfor Ölçümleri ve Önemi

Konfor ölçümleri tüm çalışma ve yaşam alanlarında, bedensel ve zihinsel faaliyetlerin gerçekleştirildiği tüm kapalı alanlarda düzenli olarak yapılmalıdır.

Konfor şartları çalışma ya da yaşam ortamlarında bedensel ve zihinsel faaliyetlerin maksimum performans ile gerçekleştirilmesinde en önemli etkenlerdendir. Konfor şartları, ortam için olması gereken hava sıcaklığı, nem, hava akım hızı ve basınç koşullarının yaşama standartlarına uygun olmasıdır. Yani ideal şartların sağlanmış olmasıdır. Basıncın yüksek olması, nemin fazla veya eksik olması, aşırı sıcak ya da aşırı soğuk, hava akım hızının fazla olması insan sağlığına ciddi sorunlar yaratmaktadır. Kapalı ofis ortamlarında konfor şartları sağlamaması sağlık sorunlarıyla birlikte zihinsel sıkıntı ve rahatsızlık hissedilmesine neden olur ve bu durum da çalışma verimini etkileyerek iş performansını düşürür. İşçi sağlığı ve iş güvenliği tüzüğünde ortam koşullarına göre konfor şartları belirlenmiş ve standartlara bağlanmıştır.

Konfor ölçümü İzmir merkezli firmamız tarafından Türkiye’nin her yerine verilebilmektedir. Kalibrasyon sertifikalı cihazlarımız ve uzman kadromuz ile konfor ölçüm hizmetinden ister tek ölçüm isterseniz periyodik ölçüm şeklinde faydalanabilirsiniz.

Konfor ölçümlerinde;

 • Ortam aydınlatma düzeyi
 • Ortam sıcaklığı,
 • Ortam basıncı,
 • Havanın nem yoğunluğu,
 • Hava akım hızı

faktörleri değerlendirilir.

Talebinizi oluşturun.

  Ölçüm Türleri

  Talepleriniz ve sorularınız:
  İletişim Bilgileriniz
  Adınız Soyadınız*
  Telefon*:
  E-posta*:
  Firma Adı* :
  Şehir:

  Diğer Hizmetlerimiz.

  Tüm hizmetleri görüntüle

  Enerji Kimlik Belgesi

  Ölçümler

  Enerji Etütleri

  Size özel bir çözüm mü arıyorsunuz ?

  İşletmenizin enerji verimliliği ihtiyaçlarını belirlemekte kararsız mı kaldınız?

  Nasıl yardımcı olabiliriz?