Onur Enerji olarak uzman kadromuz ve kalibrasyon sertifikalı cihazlarımızla yaptığımız ölçümlerimizden ister tek ölçüm isterseniz periyodik ölçüm şeklinde faydalanabilirsiniz.

Elektrik panoları neden önemli ?

Elektrik panosu, işletmedeki sistemlere elektriğin dağıtılmasına yarayan ve içinde elektrik sayaçları, kondansatörler, güç kontaktörleri, klemensler, ayırıcılar, ölçü aletleri, güç rölesi, kontrol rölesi, kesici şalterler ve elektrik sigortası gibi elemanların bulunduğu kabindir. Tesisteki elektriğin kontrolünü ve güvenliğini sağlayan en önemli unsurlardandır. İşletmede elektrik ile çalışan tüm araçların ve ekipmanların güvenli çalışması ve elektrik tesisatının güvenli olmasını sağlayan araçların bir araya geldiği donanım elektrik panosu olarak tanımlanmaktadır.

Biz ne yapıyoruz ?

Bu ölçümde Termal Kamera Ölçümü ve Elektrik Analizörü Ölçümü pano güvenliğinin ve olası sorunların tespiti kullanılır.

İş ekipmanları kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’ne göre ilgili diğer yönetmeliklerde ve standartlarda aksi bir süre belirtilmemiş ise yılda en az 1 (bir) kez elektrik panolarının muayenesinin yaptırılması gerekmektedir. Ölçümlerimiz Onur Enerji tarafından kalibre edilmiş sertifikalı cihazlar ve yetkin mühendis personel ile gerçekleştirilmektedir.

Muayene sonuçları için bir rapor düzenlenmekte ve işletmelere bu rapor sunulmaktadır. İşletmelerin yapması muhtemel olan bazı sigorta işlemlerinde, sigorta şirketleri tarafından bu muayene raporları aranmaktadır.

Elektrik Panosu Termal Kamera Ölçümü

Termal kameralar ile Elektrik panosu incelenir. Panodaki elemanların yeteri kadar soğutulup soğutulamadığı, kablo yalıtımları ve kısa devrelerin olup olmadığı kontrol edilir. Enerji kayıplarının bir bölümü, bu parçalardan ısıya dönüşen enerjiden oluşmaktadır. Fazla ısınan, Yalıtımı yapılmamış parçalar saptanır ve verimsiz olduğu anlaşılır ise değiştirilmesi önerilir.

Termal kamera ölçümleri hakkında daha detaylı bilgi için: Termal Kamera Ölçümleri »

Elektrik Panosu Enerji Analizörü Ölçümü

Elektrik devresine bağlanan her cihaz devre içinde faz kaymalarına sebep olur. Bu faz farklarına harmonikler denir. Harmonikler sistemde oluştukça birim elektrikten alınan verim düşer. Devreye bağlı olan cihazlar, çeşitlerine göre farklı harmoniklerde artışa sebep olur. Ölçümler sırasında ana panoya bağladığımız Elektrik Analizörü sayesinde 51. Harmoniğe kadar kayıt alınır. Elektrik sistemine bağlı istendiği gibi çalışmayan bir cihaz var ise onun cinsi belirlenerek saptanması kolaylaşır. Elektrik tedarik şirketleri tarafından reaktif güç cezası yemenin önüne geçilmiş olur.

Elektrik Kalitesi ölçümleri hakkında daha detaylı bilgi için: Elektrik Kalitesi Ölçümü »

Talebinizi oluşturun.

  Ölçüm Türleri

  Talepleriniz ve sorularınız:
  İletişim Bilgileriniz
  Adınız Soyadınız*
  Telefon*:
  E-posta*:
  Firma Adı* :
  Şehir:

  Diğer Hizmetlerimiz.

  Tüm hizmetleri görüntüle

  Enerji Kimlik Belgesi

  Ölçümler

  Enerji Etütleri

  Size özel bir çözüm mü arıyorsunuz ?

  İşletmenizin enerji verimliliği ihtiyaçlarını belirlemekte kararsız mı kaldınız?

  Nasıl yardımcı olabiliriz?