Şekerbank’tan EKB, Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji Uygulamaları için EKOKredi

/, Enerji Kimlik Belgesi Finansal Destekleri, Haberler, Yenilenebilir Enerji Finansal Destekleri/Şekerbank’tan EKB, Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji Uygulamaları için EKOKredi

Şekerbank’tan EKB, Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji Uygulamaları için EKOKredi

Çevreyi ve Emeği koruyan banka Şekerbank, EKB taleplerinizden yenilenebilir enerji projelerinize kadar bütün doğa dostu enerji uygulamalarınızda kullanabileceğiniz EKOKredi seçeneği ile enerji politikalarında değişiklik yapmak isteyenlere önemli bir fırsat sunuyor.

sekerbank-cevre-dostu-cozumler

2009 yılında lansmanı yapılan EKOKredi ile bugüne kadar 25 bine yakın kişinin enerji tasarrufu ile tanıştığını belirten Şekerbank Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğü İşletme Bankacılığı Yönetmeni Yalın Doğu Yarkaya daha yeşil bir hayat için tasarrufun ve temiz enerji kaynaklarının ön planda olması gerektiğini belirterek şunları söyledi:”Şekerbank olarak, son yıllarda dünya gündeminin ön sıralarında yer alan enerji tasarrufu ve verimliliği konusunda yürüttüğümüz ulusal ve uluslararası işbirlikleri ile bu yöndeki çalışmaları, enerjiyi ve emeği koruyan EKOkredi ürünümüzle destekliyoruz. EKOkredi’yi, enerji tasarrufuna yönelik her türlü yatırımı, uygun ödeme koşullarıyla desteklemek amacıyla geliştirdik” dedi.

Enerji Kimlik Belgesi

EKOkredi ile doğal kaynakları çok zengin olan ülkemizde rüzgar, su ve güneş enerjisini, elektrik enerjisine dönüştürerek, alternatif enerji kaynaklarına yönelmenin mümkün olduğunu belirten Yarka
ya,  EKOkredi ile reel sektörde üretim yapan firmaların, KOBİ’lerin atık yönetimiyle, tehlikeli atıkları bertaraf ederek doğamızı korurken, geri kazanılabilen atıkları yeniden üretime katabildiğini söyledi. Yarkaya sözlerine şöyle devam ettirdi: “Çiftçiler, EKOkredi Tarım ile modern sulama ekipmanları kullanarak daha az suyla, daha kaliteli ve verimli mahsul alabiliyorlar. Çok önemli bir başlık olan binalarda enerji verimliliği alanında, yönetmelik gereğince zorunluluk haline gelen Enerji Kimlik Belgesi’nin temini için de EKOkredi kapsamında finansman desteği alınabiliyor.”

[youtube_video id=_24baIshSXM width=”500″ height=”300″]

EKOkredi ile segment bazında özel imkanlar sunduklarını belirten Yalın Doğu Yarkaya; “EKOkredi bireysel/Apartman Yönetimi kredileri ile ilk dört aya kadar ödemesiz ya da üç ayda bir ödemeli olmak üzere iki ödeme seçeneği sunuyoruz. EKOkredi ticari ile sekiz yıla varan vade ve iki yıla kadar geri ödemesiz seçeneklerimiz mevcut. EKOkredi tarım ile hasata endeksli ödeme seçeneğiyle birlikte 60 aya varan vadeler bulunuyor. EKOkredi işletme ile de 60 aya varan vadeler uygulanıyor. Banka olarak EKOkredi lansmanımızın yapıldığı 2009 Mayıs ayından bugüne kadar 25 bine yakın kişiyi enerji tasarrufu ile tanıştırdık. 365 KOBİ, 20 bin 888 bireysel müşteri ile 2 bin 728 esnaf, çiftçi ve küçük işletme EKOkredi’nin avantajlı finansman imkanından yararlandı. EKOkredi Yalıtım ile ise şimdiye kadar 20 binden fazla konut yalıtıldı ve toplam 80 milyon TL’lik finansman desteği sağladık.”
EKOKredi seçeneklerini ısı yalıtımı, bireysel, ticari ve tarım olarak 4 ana başlık altında toplayan Şekerbank kredileri hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.