Apple’dan Çevreci Geri Dönüşüm Çağrısı

/, Yenilenebilir Enerji Finansal Destekleri/Apple’dan Çevreci Geri Dönüşüm Çağrısı

Apple’dan Çevreci Geri Dönüşüm Çağrısı

Çevre duyarlılığını arttırmak isteyen Apple, müşterilerine şirkete ait tüm ürünlerini ücret almadan yeniden işlemden geçirerek kullanılır hale getirme teklifinde bulundu.

recycle_ipod_mobile20110809 old_devices20110809

Bazı elektronik satış mağazalarında yeniden satış değeri olan iPhone ve iPodların yeni iPhone veiPadlerle değiştirilmesine imkan veren hediye kartları dağıtan Apple, şimdiyse şirkete ait tüm ürünleri ücret almaksızın yeniden işlemden geçirerek kullanılır hale getirecek. Hediye kartlarıysa yeniden işlemden geçirilen her ürün için geçerli olmayacak.

Şirket ayrıca kendi ürünleri ve çevrimiçi servislerinin neden olduğu kirlenmeyi azaltmak amacıyla  tümsatış mağazalarıbüroları ve veri merkezlerinde yenilenebilir enerjiye ağırlık verileceğini duyurdu.

Apple‘ın çevreye daha duyarlı bir firma olma girişimlerinin ayrıntıları, şirketin internet sitesinin, ilk kez yayım hayatına başlayan “çevre” bölümünde açıklandı.

Güneş ve rüzgar enerjisine bağımlılığı artırmak ve gömme alanlarına daha az elektronik atık göndermek de Apple şirketinin çevreye daha duyarlı hale gelme girişimleri arasında yer alıyor.

 

İlgili duyuruyu okumak için Tıklayın.

Geri dönüşüm işlemine başlamak için tıklayın

green-apple-style-logo-design-tutorial

2018-07-14T16:16:24+00:00 22 04 2014|Haberler, Yenilenebilir Enerji Finansal Destekleri|