Enerji Kimlik Belgesi İçin Başvururken

Enerji Kimlik Belgesi yapıların asgari enerji ihtiyacını ve enerji tüketimi sınıflandırmasınıyalıtım özellikleri ve ısıtma ve soğutma sistemlerinin verimi ile ilgili bilgileri içerir. Enerji kimlik belgesi düzenlenmesi esnasında binanın durumu doğrudan binanın enerji sınıfını belirleyeceğinden ısı yalıtım durumu çok önemlidir. Mantolama ve yalıtım işlemleri doğru yapıldığı takdirde binanın enerji giderlerini kayda değer miktarda düşüreceğinden enerji kimlik belgesi düzenlenmesi esnasında yapının enerji sınıfını doğrudan iyileştirir.

thermal200

Enerji Kimlik Belgesi Artık Zorunlu

Enerji Kimlik Belgesi yeni binalar için oturma ruhsatı esnasında zorunludur. Eski binaların 2017 sonuna kadar hesaplanması gereken enerji performansı satış işlemlerinde yasal engel olarak karşımıza çıkmaktadır. Enerji Kimlik Belgesi binanın yalıtım ve enerji ihtiyacında değişikliğe gidilmedikçe 10 yılda bir yenilenir. Bina yalıtımında veya enerji kullanan büyük çaplı cihazların değiştiğinde hesaplamanın yenilenmesi gerekir. Yalıtım ve mantolama yatırımlarınızdan sonra yapılacak EKB çalışması sizi ikinci bir belge masrafından kurtaracak üstelik yüksek enerji sınıflı binaların yararlandıkları desteklerden yararlanabilmenizi sağlayacaktır.

Doğru Mantolama Önemli

Mantolama enerji yalıtımında kullanılan malzeme kalitesi ve uygulamanın profesyonelliği ile doğrudan orantılı bir tasarruf sağlar. Onur Enerji deneyimli kadrosu ve uygulama kabiliyetiyle Enerji Kimlik Belgesi ve Enerji Verimliliği ihtiyaçlarınızda yanınızdadır.