Termal Kamera Ölçümleri,  bina yalıtımında, elektrik panolarında, motorlarda, tesisat kaçaklarının belirlenmesinde kullanılır. Bina matolamasındaki sorunların tespit edilmesi, panolarda ısınan hatların, sigortaların ve bağlantıların belirlenmesinde termal kamera kullanılır. Motorlarda ise olağan dışı ısınmaların tespit edilmesi verimli çalışma açısından çok önemlidir. Boru, dirsek, vana ve bunların yalıtım ekipmanlarındaki sorunların tespit edilmesi için termal kamera ölçümleri hızlı ve etkili bir çözümdür.

Termal kamera ölçümü İzmir merkezli firmamız tarafından Türkiye’nin her yerine verilebilmektedir. Kalibrason sertifikalı cihazlarımız ve uzman kadromuz ile termal kamera ölçüm hizmetinden ister tek ölçüm isterseniz periyodik ölçüm şeklinde faydalanabilirsiniz.

  Ölçüm Türleri
  Aydınlatma (Lüx) ÖlçümüBaca Gazı AnaliziBasınçlı Hava Kaçakları ÖlçümüEnerji Kalitesi Ölçümü (Enerji Analizörü) Sıvı Debisi Ölçümüİç Hava Kalitesi ÖlçümüTermal Kamera ÖlçümüIsı Yalıtımı Ölçümü (Isıl Geçirgenlik U-Değeri Katsayısı)Diğer (açıklama kısmında belirtiniz)
  Size daha faydalı olmamız için taleplerinizi ve sorularınızı belirtiniz.
  İletişim Bilgileriniz
  Adınız Soyadınız (gerekli)
  Telefon (gerekli):
  E-posta (gerekli):
  Şehir:

  Termal Kameralar Nasıl Çalışır?

  Termal kameralar gözle görülemeyen infrared (kızılötesi) radyasyonu elektrik sinyallerine çevirerek görülebilir hale getirirler. Birçok kritik prosesin olduğu endüstri kollarında üretimin verimli yapılması, duruşların azaltılması kapsamında birçok teknik ve teknolojiden faydalanılmaktadır bunlardan biri de termal kameralardır. Ayrıca termal belirleme cihazlarının diğer kullanım alanlarına baktığımızda ise çok çeşitli alanlarda çözümler sağladığı görülür.

  Elektrik Tesisatlarında Termal Ölçüm

  Klemenslerde ısınma

  Elektrik tesisatlarında, elektrik panolarının sağlıklı çalışıp çalışmadığı, bağlantıların gevşek olmaması gereklidir. Elektrik bağlantı elemanları zedelenmelerde, kapasite fazlalıklarında, arklarda, temassızlık durumlarında ısınma gösterirler ve bu sorunların tespitini gözle yapmak mümkün değildir. Isınan elektrik panolarının, kabloların, tesisat yollarının termal kameralarla görüntülenmesi çok kolaydır ve hızla çözüme ulaştırır. Isınan trafolar, transformatörler, anahtarlar, şalterler, klemensler görsel olarak tespit edilir ve sorunun kaynağı belirlenir.

  Merkezi İklimlendirme Sistemlerinde Termal Ölçüm

  Merkezi ısıtma-soğutma sistemlerinde, sanayi tipi iklimlendirme çözümlerinde onarım noktalarını ve sorun kaynaklarını kolayca belirlemenizi sağlar.
  Termal görüntüleme kaplin hasarı, kayış kasnak aşınması, rulman ısınması, motor gibi dönen elemanların aşınma ve mekanik bozulmalarının tespitinde aktif olarak kullanılır.
  En önemli kullanım alanlarından biri de binalarda ısı kayıplarının, yalıtım durumlarının ölçülmesidir. Duvar, kapı, pencere, çatı yalıtımı gibi unsurların eksikliklerini bulur ve termal görüntüleme raporuyla ısı kaçaklarını anlamlandırabilirsiniz. Nerelerde iyileştirmeler yapılması gerektiği, varsa hatalar hakkında kolayca bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Buhar kazanlarının, buhar taşıyan tesisatların ısılarını korumaları önemlidir ve  bu ısının nerelerden kaybolduğu en kolay termal görüntüleme cihazlarıyla işaretlenir. Sorun yaratan, kaçak yapan vanalar, bağlantı elemanları, bozuk kondentop, eşanjör problemi gibi durumlarda hızlıca kayıp noktalarını bulur. Buhar kaçaklarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için buhar kayıpları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.