Mantolama ve Enerji Kimlik Belgesi Paketi

//Mantolama ve Enerji Kimlik Belgesi Paketi
Mantolama ve Enerji Kimlik Belgesi Paketi 2018-08-31T16:33:09+00:00
[qoute_box1]

Question mark above energy efficient house graphic

Isı Yalıtım-Mantolama
Danışmanlık Hizmeti

[/qoute_box1] +
[qoute_box1]

Evde enerji kullanımı

Binalarınız için
Enerji Kimlik Belgesi

[/qoute_box1]

Hemen Başvurun!

Telefonla Başvuru ve Bilgi Almak için:

0232 461 58 30

Başvuru Formu

[horizontal_line]

Binanıza ısı yalıtımı yaptırmak enerji giderlerinizi önemli ölçüde azaltır. 

2011 yılından önce yapılmış tüm binalar için 2017 yılına kadar Enerji Kimlik Belgesi zorunluluğu getirilmiştir. 

Enerji Kimlik Belgesi yeni yapılarda “Yapı Kullanım İzin Belgesi” almak için yönetmelikle zorunlu tutulmuştur.

[horizontal_line]
Doğru Yalıtım

Isı yalıtımı sistemleri binalarda enerji verimliliği için uygulanması gereken çözümlerden en önemlisidir.

Isı Yalıtımı Nedir?

Binalarımız kışın soğur, yazın ise ısınır. Kışın kömür, doğalgaz gibi yakıtlar kullanarak evimizi soğumaması için ısıtır; yazın ise ısınan evimizi klimalarla soğuturuz. Isı yalıtımı, kışın ısınmak yazın da serinlemek için harcadığımız enerjiyi azaltmak ve daha rahat ortamlarda yaşamak amacıyla binaların dış cephe duvarları, cam ve doğramaları, çatıları, döşemeleri ve tesisatlarında, ısı geçişini azaltan önlemler almaktır.

Isı Yalıtımı Neden Gereklidir?

 • Isı yalıtımı yapılmasıyla, binadan dışarıya olan ısı kaybı yalıtımsız duruma göre azalır, dolayısıyla ısınma için tüketilen yakıt miktarı da azalmış olur. Bu azalma miktarı, binanızın bulunduğu iklim bölgesine göre değişmekle birlikte %50 – %70 arasındadır. Yani yalıtımsız bir eviniz varsa ve kışın evinizi ısıtmak için ayda 100 birim yakıt tüketiyorsanız, evinizi yalıtarak bu tüketimi 50 birime hatta 30 birime düşürebilirsiniz. Başka bir ifadeyle ayda 100 TL yakıt faturası yerine, ayda 50 TL hatta 30 TL fatura ödersiniz.
 • Isı yalıtımlı duvarlarda iç yüzeylerde terleme sonucu küflenmeler, siyah lekelenmeler ve sıva veya boya kabarmaları (kış aylarında çok sık görülen, ama dışarıdan su sızması olarak nitelendirilen durum) oluşmaz.
 • products_thermalYaşanılan odalar içinde hastalanmaya neden olan bölgesel sıcak-soğuk farkları oluşmaz, dolayısıyla sağlık harcamaları azalır.
 • Isı yalıtımlı duvarların içinde difüzyon sonucu su yoğuşması oluşmayacağından, duvarlardaki malzemeler korozyona uğramaz (örneğin inşaat çelikleri paslanıp incelmez).
 • Isı yalıtımıyla ayrıca yakıt tüketimi ve dolayısıyla atık gazlar azaltılarak çevrenin korunmasına katkıda bulunulur.

Doğru Isı Yalıtımı Nasıl Yapılmalıdır?

[arrowlist]
 • Bütçenize doğru orantılı olarak malzemeler değişmektedir. Önemli ve dikkat edilmesi gereken pahalı malzemeyi kullanmak değil binanızın durumuna göre verimli malzemeyi kullanmaktır.
 • Binanızın durumunu öğrenmek için enerji ölçümleri yapılması gerekir. Isı yalıtım uygulaması tamamlandıktan sonra enerji ölçümleri tekrarlanmalı ve ısı yalıtımın verimliliği kontrol edilmelidir.
[/arrowlist] [horizontal_line]

isi-yalitim-bina (2)Mantolama ve EKB Paketi

Onur Enerji Isı Yalıtım Danışmanlık Hizmeti

Onur Enerji Yalıtım Danışmanlık Hizmeti sağlıklı ve sürdürülebilir, en ekonomik yolla en etkili enerji tasarrufu yapılabilmesi için binanın ihtiyaçlarına uygun ısı yalıtım stratejinin geliştirilmesi ve uygulanması şu aşamaları içerir:

 • Enerji Ölçümleri ile binanızın ihtiyaçlarının ve uygulamada kullanılacak malzemenin belirlenmesi,
 • Yenilikçi, doğal, standartlara ve mevzuata uygun malzeme temini,
 • Uzman uygulama ekibi temini,
 • Isı yatılım/mantolama işlemlerinin her aşamasında danışmanlık.

Enerji Kimlik Belgesi

Isı yalıtımı yapıldıktan sonra, binanızın Enerji Seviyesini gösteren ve 2017 yılına kadar tüm binaların sahip olması gereken Enerji Kimlik Belgesini düzenliyoruz.

Enerji Kimlik Belgesi binanızın yalıtım seviyesine göre ve tüketim sınıflarına göre bir kıyaslama içerdiğinden desteklerden yararlanabilmek ve bazı şartlarda enerji kimlik belgenizi alabilmek için yalıtım yaptırmak fiili bir zorunluluk haline gelmektedir. Yalıtım ve Enerji Kimlik Belgesinin koordineli bir biçimde uygulanması hem yalıtımınızın kalitesini hem de EKB sınıfınızın yükselmesini sağlar..

[warning]Bina alım-satımı, kiraya verme ve “Yapı Kullanım İzin Belgesi” alımında Enerji Kimlik Belgesi düzenlenmiş olması zorunlu tutulmuştur. “Yapı Kullanım İzin Belgesi” belediye hizmetleri alınabilmesi için gerekli belgedir.[/warning]