Enerji izleme

Enerji izleme 2011-09-23T09:43:26+00:00
Enerji izleme uygulamaları ile enerji harcamalarınızı ve ihtiyaçlarınızı bilerek daha fazla tasarruf yapabilirsiniz.

Enerji verimliği çalışmaları enerji etütleri ile başlayıp verimlilik artırıcı projeler ve enerji izleme uygulamaları ve kullanıcıların eğitimleri ile devam eden süreklilik gerektiren bir süreçtir. Gerçekleştirilen enerji etütleri ve sonrasında uygulanan verimlilik  artırıcı projeler ve tasarruf uygulamalarının başarıya ulaşması için projenin uygulandığı bina ya da tesisin enerji tüketiminin ve ihtiyacının enerji izleme uygulamaları ile sürekli takip edilmesi ve kullanıcıların belirli sürelerle eğitime tabi tutulması gereklidir.

Sürekli ölçülen enerji tüketimleri ve ihtiyaç duyulan enerji miktarları takip edilerek olası kayıp ve kaçaklar engellenerek enerji tasarrufunun mümkün olduğu alanlar belirlenir. Enerji izleme uygulamaları ile enerji verimliliğinin sürekli olması amaçlanır. Enerji izleme uygulamaları talebe göre sanayiden konutlara, otellerden hastanelere, bütün yerleşim ve yaşam alanlarında uygulanabilir.

Enerji tüketiminin sürekli ölçülmesi ile enerji sarfiyatı bilinir. Dolayısı ile tasarruf yapılabilecek alanlar belirlenip enerji verimliliği sürekli artırılmış, ya da istenilen seviyede tutulmuş olur. Tasarruf yapmak için bilmek gerekir. Enerji izleme uygulamaları ile enerji harcamalarınızı ve ihtiyaçlarınızı bilerek daha fazla tasarruf yapabilirsiniz. Onur Enerji tecrübeli ve dinamik kadrosu ile enerji izleme uygulamalarında birlikte çalışabileceğiniz ve danışmanlık hizmeti alabileceğiniz bir kurumdur.