Oteller enerji tüketimi ve bu tüketimin çevreye etkileri konusunda oldukça duyarlıdırlar. Misafirlerinizi, doğa dostu çözümlerle otelinizde ağırlayabilirsiniz.

otel-çözümleriOtel binaları ısıtma, soğutma, havalandırma ve aydınlatma sistemlerinin yoğun olarak kullanıldığı ticari binalardır. Her otel için otelin  ihtiyaçları doğrultusunda enerji kimlik belgelerinin oluşturularak, mevcut enerji tüketim potansiyeline göre enerji tasarrufunun sağlanabileceği ve enerjinin daha verimli kullanılabileceği enerji sınıflarının hedeflenmesi gerekir.

Bir otel binasında  enerji tassarufu ve enerji verimliliği uygulamalarının  mümkün olduğu belli başlı alanlar:

  • Isıtma Soğutma sistemleri
  • Havalandırma Sistemleri
  • Aydınlatma Sistemleri

olarak sıralanabilir.

Onur Enerji’nin Otel Çözümleri

  • Onur Enerji  otel binalarında  %25’e varan enerji tasarrufu sağlayan enerji verimliliği çözümlerini sizin için projelendirir uygular ve takip eder.
  • Konaklama yapılan misafir odaları bir otel kompleksindeki alanın %70’ini oluşturur. Bu bölümlerde uygulanacak enerji tasarrufu ve enerji verimliliği uygulamaları  işletim maliyetlerini ciddi oranda azaltır.
  • Otel ve otele  bağlı birimlerde uygulanacak bina yönetim sistemleri ile enerji tasarrufunun yanı sıra güvenlik  ve yaşanılan ortam kalitesinin artırılması gibi otelin  en önemli önceliklerinde iyileştirme sağlamak mümkündür.

Otel binaları  enerji tüketimi ve bu tüketimin çevreye etkileri konusunda oldukça duyarlıdırlar. Misafirlerinizi, az enerji gerektiren doğa dostu çözümler ile otelinizde keyifle ağırlayabilirsiniz.